Jak działa Scar Repair

Produkty RégimA zawierają mnóstwo znanych roślin leczących rany, w tym przede wszystkim wąkrotę azjatycką (Centella Asiatica), bulbine krzewiastą, naturalną siarkę.

  • Centella Asiatica przyspiesza gojenie ran działa przeciwzapalnie, oraz jest silnym przeciwutleniaczem, który stymuluje produkcję lipidów i protein potrzebnych zdrowej skórze. Roślina ta ma zdolność wpływania na proces zapalny podczas gojenia rany.
  • Kompleks liposomowy pomaga wniknąć silnym składnikom naturalnym głęboko w skorę właściwą. Po dostaniu się, do skóry liposomy rozpadają się, uwalniając cenny ładunek do komórek skórnych. Na skuteczność tego produktu ma wpływ także wyjątkowy rodzaj elastyny.
  • Elastyna to naturalne białko obecne w skórze. Podczas procesu starzenia produkcja elastyny w organizmie zostaje spowolniona, za to wzmaga się wysychanie, opadanie i marszczenie skóry, co sprawia, że leczenie blizn jest dużo wolniejsze. Rodzaj elastyny stosowany przez firmę RégimA to nie ten, który odnaleźć można w szamponach i odzywkach, ponieważ ich molekuły są zbyt duże, aby wniknąć do głębszych warstw skóry (skóry właściwej) i nie byłyby skuteczne w leczeniu blizn. Elastyna stosowana w produktach RégimA zawiera specjalne, makromolekularne wiązania peptydowe (osłaniające DNA), co zapewnia natychmiastowe wnikniecie preparatu Scar Repair do skóry właściwej, pobudzając regenerację i ujędrnianie skóry.
regima-scar-repair